Szczuczyn

  • 1 komentarzy
  • 450 wyświetleń

329. rocznica nadania praw miejskich Szczuczynowi

Dnia 9 listopada  w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbyła się Dziękczynna Msza Święta w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Szczuczyn oraz wszystkich, którym bliska jest nasza „Mała Ojczyzna”  w ramach obchodów 329. rocznicy nadania praw miejskich Szczuczynowi.

 

Msza Święta koncelebrowana przez księdza proboszcza Jacka Majkowskiego i księdza wikarego Marcina Ołtarzewskiego odbyła się w asyście pocztów sztandarowych z lokalnych szkół i jednostek OSP z gminy Szczuczyn:

 - poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, z Zespołu Szkół. Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie

- poczty sztandarowe jednostek OSP: Niedźwiadna i Szczuczyn

oraz licznej reprezentacji 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szczuczyna z hm. Marią Jaworowską na czele.

 

Szkolny Zespół Ludowy „Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie aktywnie zaangażował się w jubileuszowe obchody. Młodzież pod okiem opiekunek artystycznych: Zofii Gede i Ewy Hanc po raz pierwszy wystąpiła w szczuczyńskim kościele. Zaprezentowana wiązanka pieśni religijno – patriotycznych wpisała się w oprawę Mszy Świętej. 

 

Po muzycznym występie zespołu „Kłosek” zebrani udali się pod pomnik Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela  i właściciela Szczuczyna gdzie przedstawiciele lokalnego samorządu z burmistrzem Arturem Kuczyńskim na czele, instytucji kultury i organizacji pozarządowych z Januszem Siemionem na czele, przedstawiciele szkół, jednostek OSP, Zuchów i Harcerzy, szczuczyńskiej parafii podpalili znicze pamięci i złożyli wiązanki kwiatów.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jubileuszowe obchody.

 

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

 

piątek, 26 listopada 2021

Echa sesji Rady Miejskiej

wtorek, 23 listopada 2021

Gra terenowa - Dzieci pijara Falkowskiego

Komentarze (1)

Kościół w Szczuczynie zastał zmieniony na Arenę występów ludowych.
/

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.