• 7337 wyświetleń

HURAGAN - WARMIA 4:0

HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo  4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Radosław Stefanowicz 20', 2:0 Jakub Lipka 28', 3:0 Daniel Chiliński 78', 4:0 Paweł Galik 81'

HURAGAN: 12.Imianowski - 18.Podhorodecki, 13.Lipka (Kpt), 5.Szawara, 11.Przybylski - 7.Stefanowicz (85' 2.Krajewski), 22.Zajączkowski, 16.Biedrzycki, 19.Czorniej (73' 9.Chiliński), 10.Mlonek (59' 21.Krysiak) - 14.Lenart (46' 20.Galik)

REZERWA: 1.Dzikowski - 21.Krusiak, 2.Krajewski, 9.Chiliński, 20.Galik

WARMIA: 1.Gieniusz (82' 52.Sobolewski) – 4.Mikucki, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 16.Sypytkowski - 15.Lekenta, 8.Mirva (83' 11.Zarzecki), 20.Matysiewicz, 19.Cybulski,13.Staniszewski (87' 7.Makowski) - 9.Strzeliński

REZERWA: 52.Sobolewski -7.Makowski, 11.Zarzecki

Sędzia: Krzysztof Szczypiński (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Lenart, Czorniej (HURAGAN), Mirva, Arciszewski, Domurat (WARMIA)

Widzów: 90

Doskonale pamiętamy sierpniowy mecz z HURAGANEM, w którym piłkarze z Morąga totalnie zdominowali nasz zespół i zdaniem wielu osób był to najlepszy zespół jaki gościliśmy w tym sezonie w Grajewie. WARMIA w tym meczu nie miała praktycznie nic do powiedzenia a katem naszego zespołu był doskonale grający Radosław Stefanowicz – zdobywca trzech goli dla HURAGANU. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Czesława Żukowskiego pokonali na wyjeździe rezerwy białostockiej JAGIELLONII 1:0 po golu Lenarta. HURAGAN spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Morążanie zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Przed rozgrywkami klub dokonał bardzo poważnych transferów i ma jasny cel w postaci zagrania w nowej III lidze po jej reorganizacji od następnego sezonu.

Historia spotkań obu zespołów jest długa. WARMIA z HURAGANEM zmagała się już 15 razy! 8 zwycięstw odnieśli morążanie, w 4 meczach padł remis i 3 razy wygrał nasz zespół. Bramki: 11-21 na korzyść zespołu z Morąga.

W naszym zespole do składu po pauzie za żółte kartki wraca Marcin Arciszewski. Niestety z powodu kary za kartki zabraknie w Morągu Piotra Chylińskiego. Mecze WARMII z HURAGANEM to gwarancja walki i zaangażowania z obu stron. Po porażce z Wikielcem trudno o nadmierny optymizm. Ewentualna jakakolwiek zdobycz punktowa będzie dla WARMII dużym sukcesem.

SKARCENI ZA NIESKUTECZNOŚĆ

W ostatnim tegorocznym meczu przed własną publicznością w minioną niedzielę WARMIA przegrała 1:4 z GKS Wikielec. Ta porażka boli bardziej niż inne. Nawet jeśli nasz zespół na nią zasłużył to jest ona zdecydowanie za wysoka w stosunku do jakości gry WARMII. W mojej ocenie nasz zespół wcale nie zagrał złego meczu i choć może to zabrzmieć dziwnie mógł ten mecz wygrać. Na zbyt wysoką porażkę wpływ miała przede wszystkim nieskuteczność naszego zespołu oraz niewykorzystanie przez Tomasza Dzierzgowskiego rzutu karnego w kluczowym momencie tego meczu.

Od pierwszych minut mecz mógł się podobać. Dużo się działo na boisku - sporo szybkich akcji i sytuacji podbramkowych z obu stron. Niestety dla nas tą jedyną wykorzystali goście, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Żukiewicz celną „główką” zdobył prowadzenie dla GKS. Tuz po przerwie nasz zespół ruszył do ataku. W 48 minucie po zagraniu ręką w polu karnym obrońcy GKS sędzia podyktował „jedenastkę” dla WARMII. Niestety tym razem Tomasz Dzierzgowski strzelił obok bramki. Kara za niewykorzystanie okazji spotkała grajewian natychmiast – minutę później rutynowany Sobociński podwyższył na 2:0 dla gości. W 63 minucie swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu otrzymał bardzo dobrze grający Piotr Chyliński i w jej konsekwencji musiał opuścić boisko. Grająca w dziesiątkę WARMIA nadal ambitnie walczyła o zmianę wyniku. W 75 minucie po doskonałej akcji gola zdobył Marcin Strzeliński. To dało impuls gospodarzom do powalczenia o co najmniej remis. Było blisko – w 81 minucie po zamieszaniu w polu karnym GKS Dzierzgowski był o włos od zdobycia wyrównującego gola, ale piłkę z bramki wybił obrońca GKS. Ponownie zostaliśmy błyskawicznie skarceni za zmarnowaną okazję. W 83 minucie Sobociński został zaczepiony w polu karnym przez interweniującego Gieniusza i sędzia podyktował rzut karny dla gości, który bardzo spokojnie i pewnie na gola zamienił sam poszkodowany. Dwie minuty później fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego Piotr Suchocki ustalił wynik meczu na 4:1 dla GKS, który zrewanżował się tym samym WARMII za sierpniową porażkę u siebie 1:3 z naszym zespołem.

Zapis relacji tekstowej z meczu:

1' Mecz rozpoczynają goście

1' Ładna akcja WARMII i mamy pierwszy rzut rożny

2' Dośrodkowanie Sypytkowskiego, po chwili piłka wraca do naszego zawodnika, jeszcze jedno dośrodkowanie po którym piłka "tańczy" na głowach piłkarzy w polu karnym GKS aż trafia do Chylińskiego, który strzela, lecz piłka trafia w nogi obrońców gości

5' Kapitalna okazja WARMII! Świetny rajd Chylińskiego i Cybulski był blisko zdobycia bramki, lecz kąt był nieco za duży i w rezultacie strzał naszego zawodnika obronił Elżanowski

6' Teraz okazja gości - dośrodkowanie z lewej strony, piłka mija zawodników w polu karnym i po chwili goście mają rzut rożny

6' Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

7' Faul Oleszki na Chylińskim i żółta kartka dla zawodnika GKS

8' Okazja gości - Karłowicz strzela obok bramki Gieniusza

11' Rzut rożny dla GKS po akcji Tomczyka

11' Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

12' Strzał Tomczyka z ponad 30 metrów bardzo niecelny

15' Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Sypytkowskiego i bliski zdobycia gola był Matysiewicz, jednak Elżanowski złapał piłkę

16' Okazja dla gości - rzut wolny z 18 metrów w okolicy narożnika naszego pola karnego

17' Strzał Karłowicza ponad poprzeczką bramki Gieniusza

18' Dośrodkowanie Sypytkowskiego i piłka w rękach bramkarza GKS

20' Świetna okazja gości - z lewej strony zagrał Oleszko a Tomczyk z bliska strzela ponad poprzeczką naszej bramki. Mieliśmy teraz sporo szczęścia.

21' W rewanżu koncertowa akcja WARMII - Dzierzgowski przedarł się przez obronę gości i wyłożył piłkę na 15 metr dla Chylińskiego, który jednak strzelił na tyle słabo, że Elżanowski bez problemu obronił

22' Karłowicz z daleka strzela bardzo niecelnie

25' Rzut rożny dla GKS

25' Po dośrodkowaniu groźna "główka" Jajkowskiego ale broni nasz bramkarz

26' Żółta kartka dla Zarzeckiego

26' Groźne uderzenie Sobocińskiego i Gieniusz wybija piłkę ponad poprzeczkę

27' Rzut rożny dla GKS

27' Po dośrodkowaniu strzał Jajkowskiego ponad bramką

31' Strzeliński dynamicznie wbiega w pole karne i pada w kontakcie z obrońcą, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia zawodnika gości

38' Żółta kartka dla Suchockiego

39' Sprytne uderzenie Mirvy z rzutu wolnego i piłka trafia w boczną siatkę bramki GKS

40' Bardzo groźnie pod naszą bramką i wybija piłkę na rzut rożny Mikucki

41' GOL dla gości. 0:1 Adrian Żukiewicz. Po dośrodkowaniu celna "główka" Żukiewicza i piłka w naszej bramce pomimo rozpaczliwej interwencji Gieniusza :(

42' Mogła być błyskawiczna odpowiedź WARMII - Strzeliński świetnie zagrał do Mirvy ale Maksymowi zabrakło dosłownie kroku, żeby dopaść piłkę!

44' Karłowicz strzela z bliska i świetnie broni Gieniusz

44' Żółta kartka dla Tomczyka

45' Koniec pierwszej połowy meczu - po wyrównanej grze i wielu ciekawych akcjach niestety przegrywamy 0:1 z GKS Wikielec

46' Drugą połowę rozpoczęła WARMIA

48' Akcja Dzierzgowskiego i zagranie ręką w polu karnym obrońcy GKS - rzut karny dla WARMII

49' Obok słupka strzela nasz zawodnik.... :(

50' GOL dla GKS. 0:2 Remigiusz Sobociński. Podanie Oleszki na prawą stronę boiska gdzie Sobociński opanowuje piłkę i płaskim strzałem w długi róg zdobywa drugiego gola dla gości :(

53' Okazja WARMII - pod dośrodkowaniu Sypytkowskiego z rzutu wolnego Strzeliński strzela ponad poprzeczką bramki gości

55' Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego

62' Rzut rożny dla gości

63' Druga żółta kartka dla Piotra Chylińskiego i w jej konsekwencji nasz zawodnik opuszcza boisko

65' Dobra okazja WARMII - po dośrodkowaniu Strzelińskiego zabrakło troszkę wzrostu Cybulskiemu aby głową skierować piłkę do bramki

67' Zmiana w GKS - za Tomczyka wchodzi na boisko Sagan

70' Znów szansa ambitnie grającej WARMII - dośrodkował Matysiewicz, piłka trafia do Strzelińskiego, ale jego uderzenie jest niecelne

72' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi na boisko Staniszewski

73' Rzut rożny dla WARMII

73' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę poza własne pole karne obrońcy z Wikielca

74' Kolejny rzut rożny dla WARMII i znów obrońca GKS wybija piłkę za pole karne

75' GOL dla WARMII! 1:2 Marcin Strzeliński. Kapitalna akcja Strzelińskiego - zagranie do Dzierzgowskiego, który odegrał Marcinowi a ten mocnym strzałem pokonał Elżanowskiego

77' Walczą nasi piłkarze i pomimo tego, że grają w "dziesiątkę" od kilku minut przeważają na boisku

81' Znakomita okazja WARMII! Dzierzgowski strzela z pola karnego ale po odbiciu się od obrońcy gości będzie tylko rzut rożny

82' Rzut rożny i po dośrodkowaniu tracimy piłkę

83' Gieniusz fauluje Sobocińskiego w polu karnym i będzie rzut karny dla GKS

83' GOL dla GKS. 1:3 Remigiusz Sobociński. Bardzo spokojnie i pewnie strzela Sobociński. Po raz drugi w tym meczu nie wykorzystujemy doskonałej okazji i natychmiast tracimy gola.... :(

84' Zmiana w GKS - za Oleszkę wszedł Chabko

84' Żółta kartka dla Pawła Matysiewicza

84' Rzut wolny dla GKS z 35 metrów od bramki Gieniusza

85' GOL dla GKS. 1:4 Piotr Suchocki. Kapitalne uderzenie Suchockiego - gol z serii "stadiony świata"...piłka w okienku bramki Gieniusza

86' Dwie zmiany w WARMII - za Strzelińskiego i Mirvę wchodzą na boisko Makowski i Lekenta

90' Trzy minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' Zmiana w GKS - za Piórkowskiego wchodzi na boisko Michał Kwiatkowski

90' + 2' Zmiana w GKS - za Kołakowskiego wszedł na boisko

90' + 3' Koniec meczu - przegrywamy 1:4 ostatni mecz na grajewskim boisku w 2015 roku

15.11.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - GKS Wikielec 1:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Żukiewicz 41', 0:2 Remigiusz Sobociński 50', 1:2 Marcin Strzeliński 75', 1:3 Remigiusz Sobociński (rzut karny) 83', 1:4 Piotr Suchocki 85'

WARMIA 1.Gieniusz - 4.Mikucki, 11.Zarzecki, 3.Domurat, 16.Sypytkowski (72' 13.Staniszewski) - 10.Chyliński, 20.Matysiewicz, 8.Mirva (Kpt) (85' 18.Makowski), 19.Cybulski, 9.Strzeliński (86' 15.Lekenta) - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 13.Staniszewski, 18.Makowski, 15.Lekenta

GKS: 12.Elżanowski - 3.Jajkowski, 8.Suchocki, 2.Żukiewicz, 4.Kołakowski (90’ 18.Gerych) - 5.Oleszko (84' 4.Chabko), 10.Tomczyk (67' 15.Sagan), 18.Piórkowski (90' 11.Kwiatkowski), 16.Tomkiewicz, 7.Sobociński (Kpt),  - 9.Karłowicz

REZERWA: 86.Lewandowski -  15.Sagan, 18.Gerych,  4.Chabko, 11.Kwiatkowski

Sędzia: Szymon Szymajda (Białystok)

Żółte kartki: Zarzecki, Chyliński (dwie), Matysiewicz (WARMIA), Oleszko, Suchocki, Tomczyk (GKS)

Czerwona kartka: Piotr Chyliński 64' (w konsekwencji drugiej żółtej kartki)

Widzów: 80

Oto TOP 30 rozgrywek III ligi w grupie podlasko – warmińsko – mazurskiej od sezonu 2008/2009 do chwili obecnej (źródło: 90minut.pl)