Szlachetna Paczka w Grajewie

aktualizacja: 2013-10-07 06:35:42     nr wiadomości: 20926     przeczytano: 6613     Ilość komentarzy komentarze: 3
         
          Zostań wolontariuszem i pomagaj!

Po raz trzynasty w Polsce, a po raz pierwszy w Grajewie poszukiwani są wolontariusze do akcji "Szlachetna Paczka". To dzięki nim, najbardziej potrzebujące rodziny w okolicy, już w grudniu otrzymają pomoc.

- Poszukiwane są osoby pełnoletnie, odpowiedzialne, pragnące realnie zmieniać swoje otoczenie, czerpiące radość z bezinteresownego pomagania i potrafiące nawiązać kontakt z drugim człowiekiem - mówią Maria Podgórska (prezes SWISON) oraz Marta Gutowska (kier. WTZ) odpowiedzialne za "Szlachetną Paczkę" w Grajewie.  Do zadań wolontariusza należy m.in. spotkanie z rodzinami w trudnej sytuacji i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji - dodają Panie.

Wolontariusze staną się pomostem między potrzebującymi wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać. Oprócz wielu ciekawych i rozwijających zadań, takich jak udział w szkoleniach, spotkaniach z rodziną czy kontakt z Darczyńcą, czekają niesamowite chwile pełne wzruszeń i radości. Wolontariusze Szlachetnej Paczki działają w okresie od października do stycznia.

Udział w projekcie rozpoczyna szkolenie, które odbędzie się w Grajewie a zostanie  zorganizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA.


Tylko w 2012 r. "Szlachetna Paczka" dotarła do 13 235 rodzin, a łączna liczba zaangażowanych w projekt sięgnęła 300 tys. osób.

Kandydaci mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl


Pochodzę z Grajewa, ale obecnie studiuję w stolicy i tutaj już drugi rok będę wolontariuszką SP. Naprawdę nie ma fajniejszego projektu łączącego ludzi z pasją i chęcią do pomagania ;-) Gorąco polecam i namawiam, oprócz radości z pomocy drugiej osobie, czeka Was super przygoda!
Napisał: Milena - wolontariuszka SP dodano: 2013-10-07 14:34:34

dajcie dajcie
Napisał: ada dodano: 2013-10-07 14:46:32

Bardzo żałuję , że nie ma mnie w Polsce , chętnie poświęciłabym nadmiar mego czasu wolnego na ten cel , mam nadzieję , że to jest akcja uczciwych ludzi i w uczciwym celu . Zyczę powodzenia.
Napisał: ana dodano: 2013-10-07 18:54:14

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.