• 4 komentarzy
  • 6202 wyświetleń

Wieści z zapaśniczych mat

ZAPAŚNICZKI I ZAPAŚNICY W STOCZKU ŁUKOWSKIM

W dniach 20-21 maja 2016 roku zawodniczki i zawodnicy MLUKS „GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie oraz zapaśnicy MLUKS MOSiR Grajewo wzięli udział w  Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym młodziczek w zapasach w stylu wolnym i młodzików w stylu klasycznym, który odbył się w Stoczku Łukowskim.

Dziewczęta i chłopcy z powiatu grajewskiego udowodnili, że trzeba się z nimi liczyć. Dziewczęta ze Szczuczyna na 17 klubów biorących udział w zawodach zajęły drugie miejsce ustępując jedynie ekipie „SUPLESU” Wierzbica, a wyprzedzając ekipę „SOKÓŁ” Lublin. Chłopcy z Grajewa również wywalczyli drugie miejsce drużynowo na 20 klubów biorących udział w zawodach ustępując jedynie jednym punktem ekipie CEMENT – GRYF Chełm oraz wyprzedzając ekipę „OLIMPIJCZYK” Radom.

Puchar za drużynówkę dziewcząt odbierał były zapaśnik „WISSY” Szczuczyn, obecnie członek klubu „GWIAZDA”, przyjaciel zapasów i sponsor – Tomasz Milewski, natomiast puchar chłopców odbierał ojciec sukcesu- Grzegorz Czyżewski. Indywidualnie dziewczęta w tym turnieju zajęły: Magdalena Bagińska- pierwsze w kat. do 67kg, Oliwia Ostaszewska- drugie w kat. do 32kg, Renata Gutowska- drugie w kat. do 37kg, Łucja Ostaszewska- trzecie w kat. do 40kg, Kinga Zielińska- trzecie w kat. do 52kg, Ewelina Gąsiewska- piąte w kat. do 40kg i Oliwia Żebrowska- siódme w kat. do 52kg.

Wśród chłopców medale wywalczyli: Brajan Szreder – złoty w kat. do 35kg, Dawid Nitupski- złoty w kat. do 47kg, Szymon Boć – złoty w kat. do 53kg, ( wszyscy MOSIR Grajewo), Krystian Pawłowski – srebrny w kat. do 66kg, Paweł Chrostowski – srebrny w kat. do 85kg ( obaj „GWIAZDA” Szczuczyn.

O medal brązowy otarli się również: Mateusz Chojnowski w kat. do 35kg, Bartosz Poniatowski w kat. do 38kg, Bartosz Danilewski w kat. do 42kg oraz Gniewomir Toczyłowski w kat. do 53kg ( wszyscy MOSiR Grajewo). Ponadto warto podkreślić, iż Brajan Szreder został wybrany najlepszym zawodnikiem tego turnieju.