poniedziałek, 29 listopada 2021

Wiadomości

  • 38 komentarzy
  • 3422 wyświetleń

Będzie kontener dla podróżnych PKS?

Jesienią, czy zimą dłuższe oczekiwanie na autobus w Grajewie jest nieprzyjemne. Wiaty przystankowe zlokalizowane w pobliżu dworca PKP przy ul. Kolejowej, zdaniem pasażerów, nie zabezpieczają w pełni podróżnych przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 


- Zrozumiałe jest, że Ci, których sytuacja najbardziej dotyczy tracą cierpliwość. Oczekujący na transport nie mają gdzie się schować. Do tego miejsce jest słabo oświetlone, a przystanki mogą być przecież wizytówką miejscowości - twierdzi jeden z podróżnych.


Niebawem sytuacja powinna się zmienić. Chcąc choć w części poprawić komfort
podróżnych, władze miejskie zadecydowały o zakupie kontenera z przeznaczeniem na poczekalnię. Kupno konstrukcji zostało wprowadzone na listę zadań inwestycyjnych przeznaczonych do realizacji w 2022 r.

 

e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 29 listopada 2021

Uwaga kierowcy - ślisko na drogach w regionie!

Komentarze (38)

Wielki gmach stoi obok nieżyteczny, a ludzie będą siedzieć w kontenerze

Mam wóz na sprzedaż! Czekam na propozycję.

ten dworzec to przeklenstwo grajewa ta czesc miasta tez jest z wygladu kolejnym przeklenstwem a za wszystko wine ponosza wladze grajewa za ostatnie 30 lat i tyle kontenery to burmistrz sobie powinien postawic i tym swoim urzednikom ten dworzec i teren rozlely wokol niego powinien juz 15 lat tem byc funkcjonalny i stac sie wiztowka miasta a co mamy kolejny kontener pozostanie na 30 lat

Mieć taki budynek na terenie miasta
i taką ogromną niemoc co do obiektu...WSTYD.... GRAJEWO

A może tak nasi "gospodarze" wypowiedzieliby się, czemu kontener, a nie budynek obok? Bo to faktycznie kupy się nie trzyma.

Po co wydawać pieniądze na kontener, czy nie lepiej wydac te pieniądze na ogarnięcie choćby jednego pomieszczenia w tak ogromnym budynku i dostosować go dla podróżnych. Moim zdaniem kontener to bardzo niepowazny pomysł

Bombowa wiadomość, nie no szok podróżnych będą witać w kontenerze... / Albo taka sytuacja.. dzwoni córka do mamy i pyta : Mamo Mamo gdzie jesteś ? Córko, jestem w kontenerze.. Mamo ratować ciebie ? Potrzebujesz pomocy ? NIE, NIE ja tylko czekam w kontenerze na środek transportu.. tak w naszym GWO nazywają przystanki - kontener. Ahh.. to dobrze mamo bo już się zamartwiam... / Masakra

Przecież ten dworzec ma tyle perspektyw , tyle możliwości związanych z pkp , pks , jakieś kawiarenki , jakieś lokale usługowe. ... ludzie umieją wykorzystać każdy wolny m2 powierzchni a tu .... czy do tego obiektu nikt nie dokłada, nie płaci czy to kalkulujęcie się być pustostanem ?

Może psią budę postawić? Będzie pasować.

Kontener - masakra 21 wieku

całkowicie bez sensu przeniesiono ten przystanek pks, wszyscy mają dalej, wieczorem ciemno, zimno, 3 przejazdy kolejowe nieoświtlone po drodze, smutek

Niektóre psy mają to szczęście, że gospodarz na zimę zaopatrzy je w ciepłą budę, to i władze zaopatrzą podróżnych w coś w rodzaju budy. Mamy tyle zbiórek w kraju może więc i w Grajewie zorganizować jakiś festyn, koncert lub nawet jakąś modlitwę w intencji budowy prawdziwej poczekalni wedle unijnych standardów dla podróżnych.
To teraz tylko robić zdjęcia tej wizytówki miasta i "zapraszać" podróżnych do miasta powiatowego XXI wieku.

Dworzec nie nalezy do miasta . Wojewoda Podlaski nie wyraza zgody na zbycie nieruchomosci na rzecz miasta. Dlatego miasto nie moze nic zrobic z dworcem.

A pomoc osób które nas reprezentują w urzędzie marszałkowskim w parlamencie w ministerstwach , wszyscy są dzięki naszym głosom, oni za to biorą pieniądze, pomagają przy przycinaniu wstęgi i fotkach .

Powiedzieć Grajewo-Budy, to tak, jakby nic nie powiedzieć.

Wojewoda z PISu, władze miasta z PISu i nie mogą się dogadać co do własności dworca to kto jak nie oni. Patrząc na te dwie wiatki są one odzwierciedleniem stanu obecnej i przyszłej gospodarki i relacji między dwoma ośrodkami władzy a raczej miejsca na jej styku. Można rzec to zemsta zza grobu Cara Mikołaja, który wybudował kolej i dworzec w Grajewie.

Anna tzn że nasi niepotrzebnie liżą cztery litery rządzącym bo nic to nie daje. Kolno jak liże to i ma efekty, a u nas cienko.

...kontener??...szok.......mamy XXI wiek !!!!....ludzie, gdzie tu władza i jakiś rozsądek, nie powiem, że mądry wybór???... ...czekałam tam ostatnio na wieczorny autobus ŻAK. Pustkowie, niezbyt oświetlone, straszy pusty zabytek -budynek PKP, strach , ciemno, zimno, wichura z deszczem i kilku łobuzów koło mostu kolejowego....a teraz kontener? a obok ogromny i pusty dworzec PKP, dobrze, że nie wóz Drzymały!../

Miasto powiatowe mając taki teren, taki zabytkowy budynek i nie wykorzystać na dzisiejsze czasy i kasę z Unii i naszych podatków. Miasto powiatowe na trakcie kolejowym i trasy przelotowe na Mazury i POdlasie bez dworców! Wstyd !!!!..

bezdomni będą mieli radochę. nie jeżdżę autobusami i mam pytanie : czy jakieś autobusy tam zajeżdżają?

Namiot z ogniskiem w środku. To jest moja propozycja.

Mistrzostwo świata i okolic. Budynek PKP jest w zarządzie starostwa i to z nimi należałoby się dogadać.

Tak, tak, kontener jest najlepszy. A obok kontenera ze dwa koksowniki, takie z czasów stanu wojennego. Będą pasowały. I co tydzień pokazy sprzętu wojskowego.

XXI wiek kontener w grajewie...rece opadają....Wojewode przywieźć i niech z 2 razy wyjedzie z Grajewa PKSem albo pociagiem...35 lat wladze grajewa nie mogą poradzic sobie z budynkiem...PARANOJA......kontener..haha

Trzeba sie opamietac...Porażająca niemoc - wielu włodarzy przy Strażackiej - w zakresie zarządzania.

Będzie najnowocześniejszy w UE kontener : z telewizją satelitarną, WiFi, automatem zapowiadającym przyjazdy i wyjazdy, samoobsługowe szafy z jedzeniem i ciepłymi napojami, ekologiczna samoczyszcząca toaleta, kącik dla zakochanych. Normalnie - jak w domu.

Ze starostwem to sie juz dogadali , to wojewoda podlaski stanowi problem.

/Po co było przenosić dworzec PKS w tak odludne miejsce. Był w centrum Grajewa, niech by pozostał. Wszystkim było bliżej, a teraz zrobiono tam sama nie wiem co- ni to park ni to co. Postawiono kilka ławek, z których nikt nie korzysta, narobiono zakrętasów- zawijasów i na tym koniec. Piękna ozdoba miasta, która nikomu nie jest potrzebna, a ludziom utrudnia się życie na każdym kroku.

Zieliński slabo sie stara bedziemy pamiętać przy wyborach

Anna: Skoro miasto nie może nic zrobić, to niech się poda do dymisji.

Mieszkańcy Grajewa widzą te decyzje grajewskiej władzy, widzą brak dworca pkp jak i pks, widzą niepotrzebnie zrobiony skwer z krzaczkami i ławkami po byłym baraku pks, widzą jeszcze wiele innych nie trafionych decyzji!!!!.ratusz od nieniszczejącego dworca dzielą tylko tory kolejowe!! z okien magistratu to widać, i tak przez tyle na to patrzą i jakby nic nie widzą ! a szkoda !!!!

Iza: Masz rację, bo to jest robione nie po to aby służyło ale żeby wyglądało. Na chwałę władz miasta ;)

Ten kontener to dopiero w 2022 ROKU a co w zime teraz czy ludze maja miec gorzej niz psy

Wszyscy się starają.. Wszyscy robią zdjęcia i wywiady na tle Dworca..Już prawie wszyscy dogadani... I Co...... KONTENER..Hahaha.. To chyba żart

Moze jeszcze jakis skwerek.Pokaz sprzetu i pare zdjec bo nasza wladza tylko to robi. Chyba z rozkazu wpis bedzie usuniety.Grajewo stalo sie przez ostatnie lata miastem gdzie wizytowka sa sklepy z alkoholem i pijacych na kazdym skwerku i w parkach.Nawet tam gdzie jest monitoring. Na ulicach brud ,wizytowka sa przy glownym skrzyzowaniu gromady golebich odchodow co przechodnie roznosza na butach.Dworzec byc pustym hitem wyborczym a teraz diety tylko intereduja a co tam ludzie to.ppdrozni a nie elektorat.

Można postawić stary autobus, tylko trzeba koła zdjąć i silnik wyjąć. Będzie taniej.

Do autobusu odwieziono mnie do Kolna.Czekalam tam na autobus dalekobiezny.Czekac bylo bardzo milo ,cieplo i z toalety mozna bylo skorzystac.W Grajewie balabym sie czekac.Dlaczego w innych miastach mozna cos zrobic a w Grajewie parki i to byle jak.

Administracjo , wiemy ,że wszystkiego nie puszczacie ale dajcie chociaż wydruk WSZYSTKICH komentarzy przeczytać włodarzom miasta!!!!!! niech wiedzą co ludzie(ich wyborcy) myślą i mają do powiedzenia na temat ich działania. Radni maja kasę i nic nie powiedzą naprzeciwko, a zwykli ludzie widzą te problemy i dlatego TU piszą !!! /

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.