Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 7327 wyświetleń

Grajewo. Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Był to dzień, w którym Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe I Wojny Światowej. Po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość i wróciła na mapę Europy. 

 

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Tegoroczne obchody rozpoczęły się zbiórką pod Pomnikiem Niepodległości przy Urzędzie Miasta w Grajewie, gdzie zebrane delegacje samorządów, jednostek, instytucji, szkół, organizacji pozarządowych oraz poczty sztandarowe przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej OSP w Grajewie odśpiewały hymn państwowy, a następnie złożyły wiązanki oddając hołd poległym, walczącym za niepodległość Polski. Przedstawiciele Powiatu Grajewskiego złożyli również kwiaty pod pomnikiem poświęconym Sybirakom znajdującym się przy budynku starostwa.

 

O godzinie 12:00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny, po której wszyscy zebrani przeszli pod Krzyż „Solidarności”. Święto stało się okazją do poświęcenia odnowionego w tym roku krzyża oraz złożenia przy nim kwiatów.

 

Powiat Grajewski reprezentowali: Waldemar Remfeld Starosta Grajewskie, Tomasz Cebeliński Wicestarosta Grajewski, Grzegorz Gardocki Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego oraz Sławomir Jan Ginel członek Zarządu Powiatu Grajewskiego.

 

Komentarze (3)

Mogę zapytać kto z władz naszego kochanego Powiatu reprezentował placówkę w Rajgrodzkie, Radziłowie, Szczuczynie, Wąsoszu. Zwyczajnie zżera mnie ciekawość, proszę nie myśleć, że jestem złośliwa...

Wszystko narodowe - szkoda że nie umiemy robić pikników zabaw czegoś wesołego - bo lata uciekają - ale nie, to musi być Narodowe -ludzie kiedy Wy się otrząśniecie z tego letargu Kaczego!!!!!!!!!!

Masz rację ?Jeszcze??, byłam w swoim Szczuczynie na pięknej uroczystości, byli tam ci, którzy nie musieli być, ale nie było przedstawicieli tzw. powiatu grajewskiego niezwróconego dla Szczuczyna. Jeśli Prusaki przenieśli go dla Grajewa a wy boicie się o jego utratę i aby nie zhańbić stałych zaborców pruskich to przynajmniej powinien jakiś lepszy delegat tam pojechać na 11 listopada. Poczytajcie ich święto ślicznie udokumentowane tu na naszym portalu. Takie ?Ja i oni? to wasz brat ten z lewa i prawa pod mur by postawił za ten komentarz. Przedstawiasz podłość narodową, zdrajcę a jednocześnie kretyna. Zapytaj sam siebie, coś ty napisał, a pisałeś niby po Polsku!?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.