poniedziałek, 29 listopada 2021

Warto przeczytać

Jak zaplanować idealne zaręczyny? 3 najważniejsze wskazówki

Wyjdziesz za mnie? To jedno proste pytanie oraz pozytywna odpowiedź mogą zmienić całe nasze życie. Zaręczyny to moment, który zapamiętamy do późnej starości i który będziemy wspominać z czułością. O ile oczywiście zadbamy o kilka szczegółów. Na co należy zwrócić uwagę, planując oświadczyny? Co zorganizować i o co zadbać? Oto kilka podpowiedzi, dzięki którym zapniesz wszystko na ostatni guzik.


Kup odpowiedni pierścionek zaręczynowy

Nie pomysł, nie okoliczności, nie data. Wbrew pozorom organizację tego niezapomnianego dnia należy zacząć od wyboru idealnego pierścionka zaręczynowego. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ podjęcie decyzji może zająć Ci trochę czasu. Jaki pierścionek zaręczynowy zachwyci ukochaną? Złoto czy srebro, a może eleganckie białe złoto? Zastanów się, jaką biżuterię nosi Twoja wybranka i kup pierścionek wykonany z takiego samego kruszcu. Jaki kamień: brylant, rubin, ametyst, szafir? Możesz poczytać o symbolice kamieni szlachetnych i postawić na ten, który wyraża Twoje uczucia. W jakim stylu: klasycznym, nowoczesnym czy królewskim? Nie kieruj się modą kreowaną przez kolorowe portale – podstawowym wyznacznikiem powinien być styl oraz preferencje przyszłej narzeczonej. Jeżeli Twoja wybranka zazwyczaj nie nosi biżuterii, doskonała będzie subtelna ozdoba z niewielkim kamieniem. Jeśli jednak lubi przyciągać uwagę, postaw na odważny wzór i wyróżniający się kamień.

Może się zdarzyć, że proces decyzyjny przeciągnie się na tyle, że będziesz musiał wybrać inny termin na zaręczyny, niż pierwotnie planowałeś. Poza tym weź pod uwagę również czas realizacji wypatrzonego pierścionka. Nie wszystkie modele mogą być dostępne od ręki, nawet jeśli wybierzesz sklep z biżuterią z doskonałym asortymentem. 

Wybierz doskonałą lokalizację

Zrobiłeś pierwszy krok i kupiłeś idealny pierścionek zaręczynowy – taki, który totalnie zachwyci przyszłą narzeczoną? Gratulacje! Przed Tobą kolejny etap planowania zaręczyn, czyli wybór lokalizacji. Jakim kluczem warto się kierować? Masz przynajmniej kilka możliwości.

Zabierz ją w miejsce, o którym marzy albo o którym nawet nie śmiała marzyć.

Meksyk, Dominikana albo Wyspy Kanaryjskie – to doskonały cel podróży dla fanek ciepła. Jeżeli jednak słowo „egzotyka” kojarzy się Wam zupełnie inaczej, porwij ukochaną do Norwegii lub na Islandię. Jeśli obydwoje preferujecie raczej mikrowyprawy, zorganizuj jej niezapomnianą wycieczkę po regionie – Podlasiu i Suwalszczyźnie – oraz odpoczynek w kontakcie z naturą.

Zabierz ją w miejsce, które ma swoją historię.

Szczególnie historię ważną dla Was. Wcale nie musicie wyjeżdżać daleko. Przypomnij wybrance Waszą pierwszą randkę, czyli spacer po pobliskim parku. Odtwórz scenerię towarzyszącą pierwszemu pocałunkowi, nawet jeśli ma to oznaczać wizytę w liceum, do którego razem chodziliście. Zabierz ją do kawiarni, w której wszystko się zaczęło. Udowodnisz, że masz duszę romantyka, przywiązujesz wagę do szczegółów i pielęgnujesz wspomnienia.

Zaplanuj szczegóły

Teraz pora na detale. Po pierwsze, data: symboliczna dla Waszej dwójki lub zupełnie przypadkowa. Po drugie, skala wydarzenia. Zastanów się, czy lepsze będą skromne zaręczyny, czy może wydarzenie z wielką pompą. Czy chcesz, aby oświadczyny odbyły się w Waszym, kameralnym gronie, czy jednak w towarzystwie najbliższych? A może sprawdzi się przyjęcie-niespodzianka? Potrzebujesz muzyki, kwiatów, dobrego wina? Po trzecie, budżet. Perfekcyjne zaręczyny można zorganizować zarówno przy bardzo ograniczonych funduszach, jak i naprawdę wysokich kwotach.

Wiesz, że to „ta jedyna” i nie wyobrażasz sobie bez niej przyszłości? Chciałbyś uchylić dla niej nieba, a przynajmniej zorganizować zaręczyny, których nigdy nie zapomni? Spisz wszystkie pomysły i skrupulatnie uzupełniaj listę rzeczy do zrobienia – stwórz plan, dzięki któremu zorganizujesz jeden z najpiękniejszych dni w Waszym życiu.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.