Wiadomości

Program "Czyste Powietrze" - ranking gmin

Ranking gmin utworzony został na podstawie dostarczonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej danych o liczbie wniosków do programu "Czyste Powietrze" złożonych przez właścicieli budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach. Ranking powstał na bazie liczby wniosków przyjętych w III kwartale 2021 r. (od 1 lipca do 30 września 2021 r.).

O pozycji gminy w rankingu decyduje wskaźnik, którego wartość wyznacza liczba wniosków złożonych z terenu danej gminy na 1000 budynków jednorodzinnych.

  • Jak wynika z opublikowanych danych najwyżej w powiecie grajewskim uplasowała się gmina Szczuczyn (176 miejsce, 20 złożonych wniosków).
  • Mieszkańcy Grajewa złożyli 32 wnioski, co dało 349 miejsce.
  • Gmina Rajgród zajęła 989 miejsce przy 13 złożonych wnioskach, gmina Grajewo uplasowała się na 1651 miejscu z liczbą złożonych wniosków 9.
  • Niżej sklasyfikowana została gmina Radziłów (1805 miejsce, 7 złożonych wniosków) oraz gmina Wąsosz (1900 miejsce, 4 złożone wnioski). 

 

Zwycięzcą trzeciej edycji rankingu została śląska gmina Godów, której mieszkańcy złożyli 262 wnioski do programu na łączną liczbę budynków jednorodzinnych wynoszącą 3721.

 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.