Warto przeczytać

Przydatne wskazówki dla małych inwestorów. Jak sprawdzić firmę finansową?

Planując inwestycję, musisz dowiedzieć się jak najwięcej na temat firmy, której udostępnisz swoje pieniądze. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę przy jej ocenie?


Kryptowaluty, lokaty, małe pakiety akcji czy pożyczki społecznościowe – to tylko niektóre ze sposobów na to, jak zainwestować stosunkowo nieduże kwoty. Małe inwestycje mają swoje niepodważalne zalety. Jedną z najważniejszych jest z całą pewnością bezpieczeństwo oraz niski punkt wejścia. Inwestując małe pieniądze, nie musisz bać się utraty sporych sum ani posiadać szczegółowej wiedzy na temat danego rynku. Niezbędne jest jednak przynajmniej podstawowe przygotowanie, obejmujące między innymi sprawdzenie podmiotów, którym powierzymy środki.


Małe inwestycje. Czemu warto sprawdzić instytucje?

Ryzyko związane z powierzeniem swoich pieniędzy zewnętrznemu podmiotowi może mieć różną naturę. Po pierwsze – instytucja może nie działać w sposób rzetelny i etyczny, co będzie stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla twoich pieniędzy. Nawet jeśli wybierzesz usługi legalnej i uczciwej firmy, problemem mogą okazać się na przykład niezbyt korzystne warunki lub trudności związane z wykonywaniem kluczowych operacji. Sprawdzając dokładnie firmę, można więc uniknąć nie tylko straty funduszy, ale też wielu stresujących sytuacji.


Planujesz małą inwestycję? Na to koniecznie zwróć uwagę

Instytucję, której powierzysz pieniądze, powinieneś sprawdzić pod wieloma kątami. Czynniki mające największe znaczenie to z całą pewnością:

  • dane firmy: działające rzetelnie udostępniają je w dobrze widocznym miejscu na swojej stronie. Warto porównać je z tymi widniejącymi w Krajowym Rejestrze Sądowym;
  • długość istnienia: im dłużej firma działa na rynku, tym bardziej prawdopodobne jest, że wypracowała sprawne mechanizmy obsługi klientów;
  • informacje na temat ewentualnego postępowania restrukturyzacyjnego lub upadłościowego: to czytelny znak, że twoje pieniądze mogą być zagrożone;
  • opinie poprzednich klientów: wiele powiedzą one nie tylko na temat jakości usług, ale też tego, jak wygląda jej współpraca z partnerami.


Gdzie szukać opinii na temat instytucji finansowych?

Wybierając źródło, z którego skorzystasz szukając opinii na temat firmy, zwróć uwagę przede wszystkim na ich wiarygodność, liczbę recenzji oraz to, jak wiele instytucji można ocenić w danym serwisie. Pod tym względem bardzo dobrze wypada portal niezaleznaopinia.pl. Na jego łamach znajdziesz kompleksowe przeglądy firm finansowych. Wśród nich są zarówno banki, jak i brokerzy kryptowalut czy instytucje zajmujące się oceną wiarygodności podmiotów. Zarówno dostęp do opinii, jak i ich dodawanie, jest w stu procentach darmowe.


Zarówno dostęp do opinii, jak i ich dodawanie, jest w stu procentach darmowe. Zapoznając się z recenzjami osób, które wcześniej korzystały z danej oferty, możesz znacząco zredukować ryzyko wystąpienia wielu problemów podczas współpracy oraz zyskać pewność co do tego, że wybierasz właściwą firmę. W ten sposób dowiesz się między innymi o zapisach w umowie, o których dany podmiot nie komunikuje wyraźnie oraz przeczytasz opinie – zadowolonych lub nie - klientów.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.