• 1 komentarzy
  • 9864 wyświetleń

Warmia Grajewo - Cresovia Siemiatycze 5:0 (2:0)

Po dwóch przykrych i dość niespodziewanych porażkach w minioną sobotę w Grajewie WARMIA wysoko pokonała CRESOVIĘ Siemiatycze 5:0. Nasz zespół przystąpił do meczu tradycyjnie… w osłabionym składzie. Kontuzje i urazy prześladują skład „wilczków” od początku tego sezonu i tym razem też zabrakło aż pięciu piłkarzy z podstawowego składu - Arciszewskiego, Dzierzgowskiego, Mikuckiego, Randzio i Zaniewskiego.

Od początku meczu przeważali grajewianie, ale dopiero w 26 minucie drogę do bramki gości znalazł pełniący w tym meczu funkcję kapitana zespołu Mateusz Tuzinowski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową pokonał Karolczuka. Wprawdzie sędzia w protokole meczowym przypisał gola Łukaszowi Domuratowi, ale na nagraniu video widać, że piłka minęła linię bramkową, gdy Łukasz wbił ją do bramki. Sześć minut później popisali się nasi juniorzy – Filip Chmielewski znakomicie znalazł podaniem Rafała Hołtyna, a ten wbiegł w pole karne i mocnym strzałem podwyższył na 2:0.

Po przerwie WARMIA nadal panowała na boisku, czego efektem były kolejne gole. Najpierw po dośrodkowaniu Pavlo Nikolaichuka z lewej strony boiska Łukasz Wojno zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie a trzy minuty później po akcji – dla odmiany prawą stroną - wprowadzonego na boisko Alberta Staniszewskiego na 4:0 podwyższył Dawid Kondratowicz. W końcówce meczu wchodzący z rezerwy młodzi zawodnicy mieli kilka znakomitych okazji do zdobycia kolejnych goli, ale wynik meczu na 5:0 ustalił inny nasz letni nabytek – Paweł Kossyk, który strzelił gola na kilka sekund przed końcem spotkania a było to jego już szóste trafienie dla naszego zespołu w tym sezonie.

Cieszy wysokie zwycięstwo, choć w grze zespołu były mankamenty. Optymizmem napawa jednak to, że w najbliższych dniach kontuzjowani i nieobecni ostatnio piłkarze (poza Zaniewskim, który jest wykluczony z gry do końca rundy) powinni już wrócić do treningów. W najbliższą sobotę o 15:45 WARMIA zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem IV ligi CZARNYMI Czarna Białostocka. U siebie grajewianie podejmą 16 października o 15:00 PROMIEŃ Mońki.

2.10.2021 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - CRESOVIA Siemiatycze 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Tuzinowski 26′, 2:0 Rafał Hołtyn 32′, 3:0 Łukasz Wojno 63′, 4:0 Dawid Kondratowicz 66, 5:0 Paweł Kossyk 90′

WARMIA: 12.Święciński – 3.Domurat, 18.Edison, 15.Tuzinowski (Kpt), 6.Śleszyński – 11.Hołtyn (60′ 5.Staniszewski), 8.Kossyk, 16.Chmielewski (70′ 19.Wójcicki), 10.Nikolaichuk (75′ 4.Marczykowski) – 7.Kondratowicz (80′ 13.Węgrzyn), 9.Wojno (82′ 2.Krupa)

REZERWA: 1.Sobolewski – 2.Krupa, 17.Arciszewski, 13.Węgrzyn, 4.Marczykowski, 5.Staniszewski, 19.Wójcicki

TRENER: Leszek Zawadzki

CRESOVIA: 29.Karolczuk – 16.Nowicki (Kpt), 15.A. Barwiejuk, 25.Walendziuk (46′ 21.Łopaciuk), 99.Gierasimiuk, 7.Malewski, 10.Zazuliński, 19.Jeleszuk, 6.Kryński, 8.Dawidziuk, 5.Tomczyk

REZERWA: 1.Koc, 21.Łopaciuk

TRENER: Wojciech Moczulski

Sędzia: Daniel Niemyjski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Kondratowicz, Chmielewski (WARMIA), Jeleszuk, Gierasimiuk (CRESOVIA)