WARMIA Grajewo - PROMIEŃ Mońki 1:1 (0:1)

Remisem 1:1 zakończył się rozegrany w minioną sobotę mecz 10 kolejki rozgrywek IV ligi podlaskiej WARMIA Grajewo – PROMIEŃ Mońki. Choć zespół z Moniek był w ubiegłym sezonie rewelacją rozgrywek, w tej edycji IV ligi spisuje się zdecydowanie gorzej. Dlatego ten remis trzeba niestety traktować jako utratę punktów. Zwłaszcza, że z przebiegu gry nasz zespół zdecydowanie zasłużył na zwycięstwo. Fatalna skuteczność naszych zawodników i jeden błąd przy ustawieniu zespołu zadecydowały o remisie.

Do składu WARMII wrócił Kamil Randzio, ale tuż przed meczem okazało się, że z powodu urazu nie może zagrać dobrze spisujący się ostatnio 18-letni Kacper Śleszyński. Sezonu, w którym naszych graczy tak bardzo prześladowałyby kontuzje chyba nie pamiętają najstarsi kibice WARMII…

Pierwsze minuty nie były ciekawe. Optyczna przewaga grajewian, ale bez konkretów pod bramką Jendruczka. W 25 minucie znakomitej okazji dla WARMII nie wykorzystał Kondratowicz, który przegrał pojedynek z bramkarzem PROMIENIA. Minutę później fatalnie przestrzelił Mikucki. Kiedy nie wykorzystuje się takich okazji to się traci gola… i tak się stało w 42 minucie. Jeden ze sporadycznych ataków gości zakończył się faulem tuż przed polem karnym gospodarzy. Z rzutu wolnego uderzył Damian Purta i piłka wpadła do naszej bramki.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. WARMIA atakowała, grała piłką, ale pod bramką zachowywaliśmy się źle. Dopiero w 77 minucie odbitą piłkę przez Jendruczka, dosłownie… wtoczył do bramki Ukrainiec Pavlo Nikolaichuk. Mimo kilku innych okazji w drugiej połowie wynik się nie zmienił aż do końcowego gwizdka pani Eweliny Fiodorczuk – Sipko, która w asyście dwóch koleżanek sędziowała ten historyczny mecz – po raz pierwszy w Grajewie mecz ligowy WARMII sędziowała trójka kobiet!

W środę 20 października o 14:45 WARMIA zmierzy się w Łomży z rezerwami ŁKS 1926 Łomża w ramach rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. Podlaskiego. W niedzielę 24 października o 14:30 grajewian czeka poważna przeprawa. Rywalem naszych „Wilczków” będzie silny zespół RUCHU Wysokie Mazowieckie, który po spadku z III ligi w dziesięciu kolejkach tego sezonu zanotował aż 9 zwycięstw i tylko jedną porażkę.